Piemenų pyragas

Britai labai mėgsta per šventes kepti didelį gabalą jautienos – rostbifą, su bulvių koše, žaliais žirneliais. Prisikerta, kiek telpa, bet paprastai vis vien dar lieka. O ką su tuo rostbifu daryti kitą dieną? Va ir sugalvojo kažkas, kaip iš likučių sukurti visai naują patiekalą – piemens pyragą, arba “shepherd’s pie”, ir taip jis visiems patiko, kad dabar jį gamina ne tik iš likučių, bet ir iš šviežios mėsos. Mes kaip tik turėjome daug likusios bulvių košės, tad nusprendėme, jog nėra čia ko maistą mėtyti.

Pusę kilogramo jautienos faršo, ne perdaug lieso, pakepiname keptuvėje, kol nueis spalva, ir ten beriame griežinėliais supjaustytą svogūną ir porą sukapotų morkų. Beriame druskos, pipirų, ir vis pamaišydami kepame kelias minutes, kol daržovės kiek suminkštės ir atrodys maždaug taip:

134539308_4209385bb1_o

Suberiame kokius keturis-penkis grybukus, supjaustytus griežinėliais, įdedam lauro lapą, ir dar pakepiname, kol grybai suvys ir atiduos savo skystį, kažkur apie penkias minutes.

134539329_bfc7a78cc1_o

Tada įkrauname šaukštą pomidorų pastos, viską gerai išmaišome, pakepiname porą minučių, ir užberiame lygiu sluoksniu porą šaukštų miltų. Viską gerai išmaišome ir truputį pakepiname, bet atsargiai, vis pamaišydami, kad nepradėtų svilti. Na, minutę kokią. Tada po truputį, vis pamaišydami, supilame pusantro puodelio jautienos sultinio, truputį ( kokį arbatinį šaukštelį, ne daugiau ) Vorčesterio ( vusterio ) padažo, ir ikaitiname, kad imtų lėtai burbuliuoti. Ugnį sumažiname ir troškiname apie 25 minutes. Praėjus maždaug pusei laiko beriame žiupsnį džiovintų čiobrelių. Pabaigoje, likus kelioms minutėms, kai skystis jau sutirštėjęs, beriame kokią saują šaldytų žalių žirnelių ir maišome, kol jie atitirps. Troškinimo metu karts nuo karto verta pamaišyti, kad nesviltų. Ragaujame, beriame, jeigu reikia, dar druskos. Gauname kažką panašaus į tai:

134539352_625b1fc732_o

Orkaitę įkaitiname iki 200-205 laipsnių. Sukrauname mėsos masę į truputį sviestu ištepto indo dugną. Indą reikėtų parinkti tokį, kad mėsos būtų maždaug iki pusės. Iš viršaus atsargiai, sluoksnis po sluoksnio krauname bulvių košę. Bus dar geriau, jeigu į bulvių košę įpilsite truputį grietinėlės, pipirų ir muškato riešuto. Žodžiu, sudedame košę, viršų išlyginame, ir pabarstome sūriu, jeigu jau britiškas receptas, tuomet reikėtų čedaro, bet šiaip jau tiks bet koks, kuris lydosi.

Kepame, kol sūris išsilydys ir viršus apskrus, kokias 15 minučių. Ten jau ir taip viskas iškepę, taip kad kai tik vaizdas tenkina, tada ir gatava.

Labai skanu užsigeriant kefyru. Žinau, ne britiška, užtat labai tinka :{)

134539373_b4954bc488_o_o.jpg”>

134539393_9c0d10e9d5_o

Skanaus!