Pasta salad

Kai norisi ko nors gaivaus, vasariško, lengvo, ir kad nereiktų ilgai vargti gaminant. Kai šaldytuve turi tik šio bei to, o ne šaldytuve – makaronų keistai susuktų paketėlį.

Tuomet susikombinuoji makaronų salotų.

Išsiverdame sraigtinių-kamščiatraukinių makaronų, kuriuos italai dar kartais vadina “rotini”. Nedaug, kokius du šimtus gramų. Pilame į dubenį, ir ten pat metame supjaustytą 100gr fetos sūrio gabalėlį, porą supjaustytų pomidorų ( jeigu turite mažiukų vynuoginių – dar geriau ), ir saują susmulkintų juodųjų alyvuogių. Ten pat pridedam porą raugintų agurkėlių, vėlgi, supjaustytų. Jeigu neturite agurkėlių – tinka ir sauja žalių alyvuogių, kad būtų rūgštumos.

Beje, apie alyvuoges. Jos žymiai skanesnės, kuomet parduodamos su kauliukais, taip kad nepatingėkit ir išsitraukit kauliukus patys. Būna toks pričindalas alyvų kauliukams traukt parduodamas.

Šneku, lyg pats tą pričindalą turėčiau.

Na nesvarbu. Toliau kas? Dar kokią pusę ilgo ( šiltnaminio ) agurko ten įpjaustyt reikėtų. Tuomet smulkinam žalumynų, ar salotų akcentų, kad tiktų prie bendro fono – fetos sūrio, pomidorų, alyvuogių. Čia tinka bazilikai ( apie dešimt lapų ) ir laiškiniai česnakai ( tiek, kiek matosi nuotraukoje ). Sukapojam, beriam į salotas.

96104898_b451040e92_o

Tada ruošiame vinegretą. Prancūzai “vinaigrette” vadina užpilą mišrainei ar salotoms, kuris susideda iš dviejų pagrindinių dalių – acto ir alyvų aliejaus. Lietuviai gi, nusižiūrėję nuo rusų, tuo žodžiu kažkodėl vadina baltas ir raudonas mišraines su majonezu. Beje, jeigu kam įdomu, “vin aigre” prancūziškai reiškia rūgštus ( surūgęs ) vynas. Tokia štai niekam nereikalinga trivia. O vinaigrette gaminame taip – tris šaukštus ypatingai nekalto alyvų aliejaus sumaišome su dviem šaukštais balzaminio acto, įberiame truputį druskos ir pipirų, ir viską gerai suplakame, kol gausis emulsija.

96104922_770334eec6_o

Pilame vinegretą ant salotų. Turime kažką panašaus į tai:

96104949_316c3a06a5_o

O kai viską gerai sumaišome, gauname štai ką:

96104988_caef8c7355_o

Ragaujam, įberiam druskos ir pipirų, jeigu trūksta, ir statome bent pusvalandukui į šaldytuvą, kad visi skoniai susimaišytų. Kuo ilgiau stovės – tuo bus skanesnė. Ypač pagerėja į antrą dieną, jeigu per pirmą nebūna sunaikinta.

Skanaus!