Antis su apelsinais

Vienas iš labiausiai klasikinių antienos patiekalų prancūziškoje virtuvėje – antiena su apelsinais. Anties mėsa, jeigu neperkepta, būna labai minkšta ir kiek salstelėjusi, vaisiai, padažas irgi saldūs – viskas dera kuo puikiausiai. Jau aprašinėjau kažkada anties su vyšniomis receptą, šis – praktiškai identiškas, tik padažas kitoks.

Gerai, su šepetėliu nuplauname keturis apelsinus. Elementariausiu bulvių skustuku nuskutame jiems odelę, kad patektų kuo mažiau baltosios dalies, štai taip:

340885163_5f48b6c53c_o

o nupjautąsias odeles supjaustome šiaudeliais, va šitaip:

340885247_85d039d4fa_o

Antį įtriname iš visų pusių ir iš vidaus druska ir pipirais. Trečdalį “šiaudelių” sukišame į antį, likusius paverdame apie penkiolika minučių, tada supilame į rėtį ir nusausiname.

Anties širdį, skrandį, kaklą ir kitas atraižas ( išskyrus kepenis ) užpilame vandeniu, kad apsemtų, verdame apie porą valandų. Dar geriau vietoj vandens užpilti vištienos ar antienos sultiniu, kad gautųsi dvigubo stiprumo. Perkošiame per keliagubą medžiagą. Turi gautis apie du puodelius stipraus sultinio.

Antį surišame. Kepame lygiai taip pat, kaip ir antį su vyšniomis, čia nebesikartosiu.

Padažas irgi gaminamas beveik taip pat, kaip recepte su vyšniomis, iš aukščiau minėto antienos sultinio. Paruošiame karamelinį pagrindą: 3 šaukštus cukraus užpilame ketvirčiu puodelio raudono vyno acto, viską kaitiname, kol cukrus ištirps, užvirs, ir vėliau ims karamelizuotis. Ims gana sparčiai keistis spalva į rudą, tuomet iš karto nuimame nuo ugnies ir užpilame puse puodelio antienos sultinio. Gerai išmaišome šluotele, kad karamelė ištirptų, tuomet supilame likusią dalį sultinio.

Puodelyje sumaišome tris šaukštus porto, maderos, ar tiesiog raudono vyno su dviem šaukštais kukurūzų krakmolo ar, dar geriau, “arrowroot” milteliais ( nežinau, kaip lietuviškai. Nuo jų būna skaidresnis padažas ). Supilame į padažą, sudedame apvirtas apelsinų žieveles, viską maišome šluotele, kol sutirštės. Įmalame truputį pipirų, ir truuuuputį druskos, labai atsargiai, nuolat ragaujant, nes labai lengva sugadinti su druska.

Jeigu norisi dar paskaninti padažą, galima nuo skardos, ant kurios kepė antis, nupilti riebalus, skardą įkaitinti ir užpilti ant jos truputį raudono vyno. Tuomet energingai trinant mediniu šaukštu ar mentele, ištirpinti visus prikepusius gabaliukus vyne. Paragaujame, jeigu ne kartu ( vadinasi, buvo nesudegę, o tik prikepę, kas yra gerai ), tuomet perkošiame tą skystį ir supilame į padažą.

Taip pat į padažą pilame du-tris šaukštus Cointreaux ar kito gero apelsinų likerio. Ragaujame. Jeigu kiek per saldu, įspaudžiame truputį citrinos, ir taip sureguliuojame padažą iki norimo skonio.

340885355_86477e5c67_o

Kai iškepa antis, dedame ją į lėkštę, apdėliojame apelsinų riekutėmis ir pateikiame, kartu su orkaitėje keptomis bulvėmis. Padažą nuimame nuo ugnies, įmaišome 1-2 šaukštus kambario temperatūros sviesto, gerai išmaišome, kad ištirptų, ir pateikiame padažinėje. Maža buvo antis, šiaip, ančiukas, todėl kepiau kiek mažiau, nei įprastai, kad mėsa būtų truputį raudonesnė. Su senesne ar laukine antimi toks fintas nepraeitų, mėsa gautųsi guminė, o su jauna antyte taip iškepus mėsa būna ypatingai minkšta ir sultinga. Vienas minusas – taip kepant išsilydo mažiau riebalų ir odelė būna mažiau paskrudusi. Bet tai netrukdė. O norint geriau ištirpdyti riebalus gerai yra antį iš pradžių kepti uždengtą, britvone ar tiesiog po folijos “palapine”, kad garai nutirpdytų riebalus, o po to nudengti ir pabaigti skrudinti odelę. Bet čia jau bus kitas receptas, kitą kartą.

340885487_4430a2484f_o

340885618_b7ac795cdf_o

Skanaus!