Rūkytos žuvies pateikimas

Kaip pateikti paprasčiausią parduotuvinę šalto rūkymo skumbrę? Žinoma, galima ją supjaustyti storais gabalais, pjaunant skersai, ir kaulus išnarstyti jau bevalgant. Bet tokiu atveju tiek rankos, tiek ir pusė veidelio bus padengta dailiu ir kvapniu žuvų taukų sluoksniu. O jeigu norisi šią žuvį pateikti prie vyno? Slidžiomis rankomis bus sunku laikyti taurę.

Sprendimas paprastas:

skumbre

Guldome žuvį ant šono, ir gražiai peiliuku, horizontaliai pjaudami per nugarą, perpjauname ją iš vienos stuburo pusės. Nusiims viena file, su prikibusiomis pilvo ašakomis, dedam ją į šalį. Žuvį apverčiam ir vėl pervedam peiliu virš stuburo. Turime dvi file.

Iš vidinės pilvo pusės išpjauname (išnarstome, išrauname) pilvo ašakas. Jos gan lengvai išsitraukia. Pervedam pirštu, patikrinam, ar nieko neliko.

Guldom žuvies file pjūviu žemyn, užkabinam odelę kampe ir nulupam ją visą gražiai vienu gabalu. Tas pats su kita file. Pjauname plonus griežinėlius kiek įstrižai, apverčiam ir guldom į lėkštelę. Uodegą supjaustome juostelėmis. Štai ir viskas. Na, dar nebent pabaigoje galima paimti šaukštą ir perbraukti per likusias ašakas, kad nusibrauktų likusi žuvies mėsa. Ten jos nedaug, bet vienam sumuštiniui paprastai prisirenka.

Skanaus!

P.S. Prie rūkytos skumbrės derinkite stiprų, galingą raudoną vyną, tokį kaip šilto klimato Cabernet Sauvignon arba Syrah, arba atbulai, rūgštesnį baltą, tarkim Pinot Grigio.