Velykoms artėjant…

Virkite keletą kiaušinių kietai. Kol užvirs vanduo ir išvirs kiaušiniai, įkaitinkite keptuvėje sviesto ir pakepkite ten svogūnus. Taip per vidurį, kad būtų jau nebe balti, bet dar ir nelabai geltoni. Kol kepa, sukapokite kelioliką pievagrybių, sudėkite kartu su svogūnais, įberkite truputį čiobrelių ir kepkite, vis pamaišydami, kol beveik visas išsiskyręs skystis išgaruos. Tada smulkiai sulaužykite ar išvis sugrūskite žiupsnį džiovintų baravykų, pakepkite kartu su prievagrybiais, kad į juos susigertų visas likęs skystis. Įberkite druskos, įmalkite pipirų.

Tuo pat metu kitoje mažoje ketaus keptuvėlėje pakepkite plonų šoninės griežinėlių, kol bus paskrudę, bet dar truputėlį lankstysis, nebus lūžinėjantys nuo menkiausio prisilietimo, tada jie jau būna nebetokie skanūs.

Į kriauklę statykite švarią lėkštę, tiesiai į ją pilkite vandenį nuo kiaušinių, kai šie išvirs. Į puodą įpilkite šalto vandens, o kai kiaušiniai pravės tiek, kad bus galima prie jų prisiliesti, nulupkite ir perpjaukite juos per pusę išilgai.

Kai nulupsite, iš lėkštės kriauklėje išpilkite karštą vandenį ir lėkštę sausai nušluostykite. Dabar ji bus pašildyta. Dėkite ant jos dugno sluoksnelį grybų masės, ant viršaus išdėliokite kiaušinių puseles, ant jų uždėkite šoninę. Pabarstykite šviežiais arba šaldytais krapais.

Variacija – pirmiausiai ant lėkštės padėti skrudintos baltos duonos riekutę, tada ant jos dėti grybus ir taip toliau. Jeigu norite įmantriau – iš pradžių iš bulkos išpjaustykite mažų dubenėlio formos skrebučių, patepkite juos sviestu, paskrudinkite orkaitėje. Apie tokius jau rašiau, kai pasakojau apie kiaušinius marškinėliuose. Tik labai storų skrebučių negaminkite, nes kiaušinis šį kartą kietas, o padažo nėra, gali būti kiek sausoka. Dėl tos pačios priežasties į pagamintą grybų masę įdėti nedidelį gabalėlį šviežio sviesto ir išmaišyti, geriau derės su kietai virto kiaušinio tryniu.

Tuo tarpu manęs dar laukia du šerniuko kumpio gabalai, kuriuos ruošiuosi iškepti dviem skirtingais būdais. Jeigu viskas gerai pavyks, kada nors greitu laiku pasidalinsiu, kaip sekėsi. Žinoma, jeigu norite greičiau, spustelkite ant dalijimosi mygtukų apačioje, tai visada labai motyvuoja.

kiausiniai