Trys kulinariniai etiudai

Jeigu kam subproduktai ne prie širdies – šekit kiek kitokį vaizdelį. Trys kulinariniai etiudai, mėsos tema.

Pirmasis etiudas. Stirnino šlaunį ir nugarinę įtryniau druska, juodais pipirais, kuminu ir į košę sutrintu česnaku. Pamarinavau šaldytuve porą dienų. Sudėjau į rankovę abu gabalus, kepiau 180c apie valandą. Orkaitėje koja buvo gilesnėje pusėje, kur karščiau, nugarinė arčiau durelių. Po valandos rankovę praplėšiau, gabalus ištepiau sviestu ir paskrudinau orkaitėje ant kiek didesnės ugnies. Iškepė idealiai, mėsa minkšta ir sultinga, nors stirninas ir nebuvo visiškas vaikėzas.

stirna_1024

Antrasis etiudas. Iš aromatingo skysčio, likusio rankovėje, mėsos likučių ir geltonų ankštinių pupelių kitą dieną pagaminau troškinį: keptuvėje svieste pakepinau šiek tiek česnakų, kol ėmė kvepėti, sudėjau skystį, kuris per naktį šaldytuve virto žele, įpyliau truputį balto vyno, pasūdžiau, išviriau šiame skystyje pupelių gabaliukus. Sutirštinau miltais, gautame padaže pašildžiau mėsos likučius. Idealu su makaronais.

Trečiasis etiudas. Nuo stirnino nugarinės po paruošimo atlikusius šonkaulius ir atraižas paskrudinau keptuvėje kartu su avies pilvo juostelėmis, avies lajuje. Taukų perteklių nupyliau, pridėjau du pusgriežiniais pjaustytus svogūnus, geltoną ir raudoną papriką kubeliais. Pabarsčiau rūkytos paprikos milteliais ir maltu kuminu, pasūdžiau. Jokio papildomo vandens ar kt skysčio. Troškinau apie pusantros valandos ant mažiausios ugnies. Su virtomis ir nupiltame taukų pertekliuje paskrudintomis bulvėmis ir rūgščiu raugintu agurkėliu. Pasaka.

  • Darius64

    Trūksta info kuo užsigėrinėjai. Nes seilių pilna burna jau :)